26 Temmuz 2012 Perşembe

Vikitap

Size bu yazımda vikitap adlı bir siteden bahsedeceğim. Belki birçoğunuz haberdarsınızdır fakat bilmeyenler için biraz bahsedelim.

Bu site için kendi sayfasında da yazıldığı gibi bir sanal kütüphane diyebiliriz. Bu tarz birkaç site daha varmış fakat benim böyle bir olaydan haberim yoktu. Sevgili yolunneresindeyim blogunun sahibi serrose sayesinde öğrendim vikitap'ı.

Sitede kendi kütüphanenizi oluşturabiliyor, okuduğunuz, okumak istediğiniz ve okumakta olduğunuz kitapların bir listesini yapabiliyorsunuz. Değiştirmek istediğiniz kitaplarınız için bir de takas uygulaması konulmuş siteye. Okuduğunuz kitap hakkında yorum yapabiliyor, 10 üzerinden puan verebiliyorsunuz. Böylece merak ettiğiniz bir kitap hakkında üyelerin görüşlerini okuyabileceğiniz değerlendirmeler de var. Benim sitede en çok hoşuma giden özelliklerden biri ise 'tavsiyelerim' bölümü oldu. Vikitap sizin kitaplara verdiğiniz puanlamalara göre size kitap tavsiyelerinde bulunuyor. Böylece şimdiye kadar hiç bilmediğim yazarları tanıma fırsatım oldu.

Eğer sizde bir vikitap üyesi olmak istiyorsanız tık tık ;)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder