17 Ekim 2013 Perşembe

Şirinler 2 ''Smurfs 2'''Şirinler 2' küçük çocuklar için keyifli bir animasyon filmi. Genellikle animasyon tarzı filmleri severim ve bazılarını da her yaşa hitap eder bulurum. Fakat serinin ikinci filmi, ilk filme göre büyükler için biraz sıkıcı geldi bana. Tabi 6 yaşındaki kuzenimin oldukça iyi vakit geçirmesini sağladı.

Filmde güven, yardımseverlik, sadakat, kardeşlik gibi duygular işlenmiş ve çocuklara bu duygular aşılanmaya çalışılmış.

Serinin bu filminde Şirinler'de şimdiye dek alışık olmadığımız kahramanlar karşımıza çıkıyor.


Şirinler'in başının belası olan kötü kalpli büyücü Gargamel, Naughties (Yaramazlar) adlı Şirinlere benzer bir grup yaratık yaratır. Yine tek amacı kendisini çok güçlü yapacak Şirin özüne ulaşmaktır. Fakat yapay değil, ancak gerçek bir Şirin'in özünün işine yarayacağını fark eder. Dahası Şirine bu kötü kalpli yaratıkları gerçek şirinlere döndürmeyi başaran kimsenin bilmediği bir büyü bilmektedir. Gargamel bunu öğrenince hemen Şirine'nin peşine düşer ve onu Paris'e kaçırır. Paris'te dünya onu çok başarılı bir sihirbaz olarak tanımıştır, milyonların sevgilisi olmuştur. Şimdi Şirin Baba'nın önderliğindeki Şirinler yine insan dostları Patrick ve Grace ile işbirliği yaparak Şirine'yi kurtarmaya çalışırlar. Peki bakalım Şirine kurtulmak isteyecek midir?


-alıntı-


'Şirinler 2' yetişkinler için aynı derecede öneremeyeceğim (biraz sıkıcı olması yanıyla), fakat çocuğunuzun yabancı olmadığı çizgi film kahramanlarını izlerken eğlenebileceği bir film.

2 yorum:

  1. ben de kızımı götrmek istedim ama2,5yaşında biraz daha büyümesilazım sanırım:) güzel blog banada beklerim. www.gecekiyafeti.com.Ayrıca bumerang ödülleri en uzman blog kategorisinde adayım bloğumu beğendiysen desteklemek istersen aşağıdaki linkten ücretsiz oy verebilirsin. Destek olursan çok sevinirim. http://bumerang.hurriyet.com.tr/bumerang-odulleri/43355.htm

    YanıtlaSil