24 Şubat 2014 Pazartesi

Yaşama Yolculuk 'Anne Karnında Yaşamın Öyküsü'

'Yaşama Yolculuk' bebeğin ilk oluşum anından doğuma kadar geçen süreyi her detayıyla anlatan harika bir belgesel. National Geographic tarafından hazırlanan bu belgesel 2.6 milyon Euro bütçe ve 2000 günlük yapım sonucu oluşturulmuş. En ileri teknoloji ile hazırlanan belgesel 3 boyutlu görüntülerden oluşuyor.

Yumurtanın rahme yerleşmesinden başlayıp doğuma kadar geçen süre içinde bebeğin tüm gelişim aşamaları hakkında bilgi veriliyor. Boyu, ağırlığı, sistemlerinin oluşumu, annesiyle arasında kurduğu bağ...

Fizyolojik gelişimi içeren pek çok bilginin yanı sıra annenin hareketlerine verdiği tepkiler, anneden aldığı besinlerin ona etkisine kadar çoğu dikkatimizi çekecek bilgi de var.


Tüm bu bilgiler bize aktarılırken hepsini izleyebilmek en harika duygu bence. Hem bilgileri daha çabuk kavrıyor hem de bu mucizenin nasıl gerçekleştiğine tanık oluyoruz.

Belgeseli izlerken pek çok bilgiyi öğrenmemin yanı sıra çok da etkilendim. Daha dünyaya gözlerini bile açmadan öyle büyük bir gelişim gösteriyor ki.

Görsel açıdan beni fazlasıyla tatmin eden bu belgeseli içerdiği bilgiler yönünden hem konunun tüm ilgilileri, içlerinde nasıl bir dünya harikası taşıdıklarını görmeleri adına tüm anne adayları, sadece bu mucizenin oluşumuna tanık olmak için bile bence herkes izlemeli.1 yorum:

  1. bir kitap çekilişim var: http://handannkaleminden-handan.blogspot.com.tr/2014/06/blog-yaz-hayat-hediye-kitap.html

    YanıtlaSil