27 Kasım 2014 Perşembe

Canım Aliye Ruhum Filiz ~ Sabahattin Ali

Geç tanıştığım Sabahattin Ali'nin kitapları kısa sürede içine çekti beni. Canım Aliye Ruhum Filiz önce ismi, sonra kitap kapağıyla dikkatimi çekti hemen. İçinde anlatılanlarsa hepsinden güzel. Bu kez karşımızda daha sıcak bir Sabahattin Ali anlatımı var.

Kitapta karşımıza bir eş ve baba olarak çıkıyor Sabahattin Ali. Önce nişanlı, sonra eş olarak yazdığı mektuplar var. Biraz daha ilerlediğimizde de kızına yazdığı mektuplar. Kitabın güzel yanlarından biri de Sabahattin Ali'nin kaleminden çıkan mektuplara olduğu gibi, yazarın kendi yazısıyla da yer verilmesi. Böylece daha bir sıcak, daha içten olmuş kitap.

İyi ki hazırlanmış böyle bir kitap. Yazar olarak tanıdığımız Sabahattin Ali'nin aşka dair hislerine, kızına olan sevgisine birinci ağızdan tanık oluyoruz.

''Etrafın seni sıktığı zaman kitap oku. Ben şimdiye kadar her şeyden çok kitaplarımı severdim. Bundan sonra her şeyden çok seni seveceğim ve kitapları beraber seveceğiz.''

Hızımı almışken yeni Sabahattin Ali kitaplarına o zaman :)

2 yorum:

  1. Sabahattin Ali'nin kitaplarını çok severim. Ama bunu okumamıştım. Mektuplara da ayrı bir ilgim var. Tavsiye için teşekkürler. Hemen alıp okuyacağım :)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Bir çırpıda biten bir kitap zaten :)

      Sil