19 Aralık 2015 Cumartesi

İnsan İsterse - Azmin Zaferi Öyküleri 1 ~ Mümin Sekman

İnsanın isterse pek çok şeyi başarabileceği gücünü veren kitap. Okuduktan sonra önümüzdeki engellere takılıp durmanın, küçük şeyleri bahane etmenin ne kadar boş olduğunu göreceksiniz. Çünkü gerçekten azimle yola çıkarsanız o engeller sizi bir üst basamağa taşımak için önünüzde sadece.

Pek çok kişinin hikayesi var kitapta ve çoğunu tanıyoruz. İsim vermeyeyim de okurken heyecanı kaçmasın. Hepsi farklı yollardan farklı hedeflere varmak için yürüyorlar. Hepsinin önündeki engel başka. Ama ortak bir yanları var, hepsi de hedeflerine varmak için azimle devam ediyorlar yollarına. Okurken bazen bu kadar da zor olmamalı diyorsunuz ya da nasıl başarabilmiş bunu diye soruyorsunuz ister istemez.

Bir şeyleri başarmak istiyor ve bir türlü yolunuza devam edemiyorsanız tam da o anların kitabı Azmin Zaferi Öyküleri. Size gereken enerji ve azmi vereceğini düşünüyorum. Sınav zamanlarında da tercih edilebilir motive olmak için. Size metotlar vermiyor ama devam etmek için teşvik ediyor kitap.

Öykülerin kısa olması kitabın okunmasını kolaylaştıran yanlarından. Başucu kitabı olarak seçip ihtiyaç hissettiğiniz anlarda ara ara okuyabilirsiniz.

Kitabı özetleyecek bir cümle olabilir belki
''Buket Uzuner'in kitabından alıntı bu söz'' :

'Her şey üstüne gelip seni dayanamayacağın noktaya getirdiğinde sakın vazgeçme! Çünkü orası, gidişatın değişeceği yerdir!'

3 yorum:

 1. Yürürken yorulduğunda koşman gerekir :)

  'Her şey üstüne gelip seni dayanamayacağın noktaya getirdiğinde sakın vazgeçme! Çünkü orası, gidişatın değişeceği yerdir!'

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kitaptan unutamadığım, zaman zaman hatırlanması gereken bir söz :)

   Sil
  2. Aynen ve bence bu sözü yaşıyoruz da :)

   Sil